Europejskie porty lotnicze nagrodzone

Kategoria: Porty lotnicze

airportsPrzewoźnicy od lat spierają się, który port lotniczy w Europie może zasługiwać na miano najlepszego ze najlepszych? W branży organizowanych jest wiele konkursów, powstają liczne rankingi, na czele których wielokrotnie pojawiają się londyńskie lotniska Londyn-City i Londyn-Heathrow. Tak też było w przypadku rankingu ACI Europe i kategorii najlepszych lotnisk w Europie, zaraz za londyńskim lotniskiem uplasowały się jeszcze dwa porty: Mediolan-Malpensa (Włochy), Kolonia-Bonn (Niemcy).

Londyn-City zwyciężyło jeżeli chodzi o przepustowość poniżej 5 milionów pasażerów rocznie. ACI zwróciło uwagę także na świetną koordynację i chęć skrócenia klientom linii długotrwałego oczekiwania, włączenia się w akcje przyjazne środowisku naturalnemu oraz lojalność wobec współpracujących już od długiego czasu liniami lotniczymi. Lotniska na które grupa ACI również zwróciła uwagę oraz odznaczyła wyróżnieniem to: Cork i Tallinie.

Londyn- Heathrow otrzymało laur w kategorii dla największego portu lotniczego. Jury w głównej mierze zwróciło uwagę na innowację i oddanie lotniska dla podróżnych. Wielkim plusem było wybudowanie dodatkowego terminalu zwanego na cześć Królowej Brytyjskiej – Terminalem Królowej. Udogodnienia dla niepełnosprawnych czy reorganizacja kontroli ruchu lotniczego wyniosła Londyn-Heathrow nad inne europejskie lotniska. Warto wspomnieć tutaj jeszcze o mniej odznaczonych portach: w tym roku były to Amsterdam oraz Madryt.

Kolonia-Bonn, obsługująca około 5 do 10 milionów podróżnych rocznie została uhonorowana nagrodą w swojej kategorii, na podium znalazły się jeszcze porty lotnicze w Budapeszcie i Glasgow, które otrzymały wyróżnienia.

airportsLotnisko Mediolan-Malpensa jeszcze bardziej wybierane niż to niemieckie, rocznie wita w swoich progach pomiędzy 10 a 25 milionami pasażerów. Mediolan z główną nagrodą został chwalony także za świetną infrastrukturę, usługi oraz pomoce dla zagranicznych turystów. Kategoria zrzeszająca na lotnisku przepływ ponad 10 milionów klientów wytypowała jeszcze dwa lotniska: Hamburg oraz Brukselę, doświadczone porty lotnicze nie zdobyły jednak w tym roku najwyższego wyróżnienia.

Wręczenie nagród odbyło się w Pradze, ACI Europe z udziałem dyrektorów wchodzących w skład firmy odznaczyło najlepsze lotniska w roku 2015.

October 6, 2015 - 1:30 pm
Kategoria: Porty lotnicze
Tagi: , , , , , , , ,

Comments are closed.

X