Wizz Air kontra Ryanair

Kategoria: Linie Lotnicze

Węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air dzięki swojej różowej flocie rozpoznawalne są z daleka. Cieszą się ogromna sympatią i powodzeniem wśród podróżujących po Europie. Przewoźnik zaliczany jest do jednego z największych niskobudżetowych w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Na jego sukces składają się dogodne połączenia w bardzo pożądane miejsca kontynentu, dynamicznie rozszerzająca się siatka połączeń i tanie bilety lotnicze. W Polsce Wizz Air obsługuje porty lotnicze w Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.

Przewoźnicy i nowe lotnisko

Lotnisko Modlin otworzone w lipcu 2012 r. jest pomocniczym portem lotniczym dla Lotniska Warszawa im. F. Chopina. Obsługują go wyłącznie tanie linie lotnicze i kilka czarterów. Największą rywalizację toczą na nim głównie dwie linie lotnicze, węgierski Wizz Air i irlandzki Ryanair. Przez pierwsze dwa miesiące działalności Wizz Air przewiózł z i na lotnisko Modlin ponad 126 tys. pasażerów, lądując i startując przy tym 822 razy. Ryanair w tym czasie wykonał 326 starty i lądowania obsługując zaledwie ponad 44 tys. osób. Węgierski przewoźnik nadal zamierza wygrywać i spodziewa się, że z Portu Lotniczego Warszawa-Modlin przewiezie ok. 900 tys. pasażerów. Irlandzki przewoźnik za to zamierza zrównać się z konkurentem uruchamiając z tego lotniska w zimowym sezonie, aż siedem nowych tras: do Paryża, Bristolu, Eindhoven, Frankfurtu, Glasgow, Liverpoolu i East Midlands. Szef linii lotniczych Ryanair prorokuje, że w przyszłym roku przewoźnik irlandzki z Lotniska Modlin przewiezie ponad 1,5 mln osób.

Ryanair

Wizz Air i jego nowe połączenie

W 2013 r. te węgierskie tanie linie lotnicze otworzą dwa połączenia z położonego w południowo-zachodniej części Bośni i Hercegowiny, niezwykłego miasta Mostaru, którego najbardziej znaczącym zabytkiem jest XVI-wieczny most kamienny. Wizz Air miasto połączy z Dortmundem w Niemczech i Malmo w Szwecji. Przewoźnik zdecydował się wkroczyć na bośniacki rynek, ponieważ rząd tego kraju w celu ściągnięcia do niego niskokosztowych linii lotniczych zniósł wynoszący 10 EUR podatek lotniczy w portach lotniczych Mostaru i Tuzli. Być może w przyszłości Wizz Air połączy też Bośnię i Hercegowinę tanimi lotami i z Polską.

Ryanair

Ryanair w Polsce i Europie

Tanie loty irlandzkiego przewoźnika, dającego się poznać od strony szalonych i kontrowersyjnych projektów, cieszą się na kontynencie niesłabnącym powodzeniem. Zaliczany jest on do najpotężniejszych i odnoszących sukcesy linii lotniczych Starego Kontynentu. Zasięgiem swym obejmuje wykonując rejsy na ponad 770 trasach ponad 20 państw Europy plus położone w Afryce Północnej Monaco. Obsługuje również jedenaście polskich portów lotniczych. Łączy je z lotniskami m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Norwegii, Hiszpanii, Francji, Włoch, Szwecji i Brukseli. Co trochę ogłasza też otwarcie nowych kierunków, m.in. w przyszłym roku z Ryanair polecimy w nowe trasy z Norymbergii do Alicante, Cagliari, Londynu Stansted, Malagi, Pizy oraz Porto.

November 20, 2012 - 2:58 pm
Kategoria: Linie Lotnicze
Tagi: , ,

Comments are closed.

X